Naturalny kolagen na zmarszczki

Prasa o kolagenie » Naturalny kolagen na zmarszczki

W momencie starzenia się nasze gruczoły łojowe i potowe już nie zapewniają naszej skórze takiej pielęgnacji, jak dawniej. W efekcie traci ona swoją pierwotną wilgotność oraz elastyczność i jędrność. Pojawiają się na niej coraz to nowe załamania, a zarazem jest ciągle wysuszona. Dodatkwo osłabiają się włókna kolagenu i elastyny, które decydują o właściwym napięciu skóry. Następnie toksyny, a zarazem wolne rodniki przyczyniają się do zniszczenia dalszych włókien kolagenu. W organizmie pojawia się jeszcze mniejsza ilość witaminy A, C, E oraz miedzi, czyli substancji, które odgrywają istotną rolę w produkcji kolagenu - w naszym organizmie. Dochodzi więc do powstawania nowych zmarszczek, zwiotczenia i wysuszenia skóry, która traci swój pierwotny koloryt. Niedobór kolagenu przyczynia się jeszcze do powstawania zmarszczek blisko ust, oczu, na szyi oraz do zwiotczenia tkanek i powstawania podwójnego podbródka.

W naszym organizmie wymianie się kilka rodzajów kolagenu. Dochodzi do jego ciągłego obrotu, więc zużyty kolagen zostaje zastąpiony nowym. Natomiast w pewnym okresie życia - u mężczyzn i kobiet - dochodzi do większej degradacji kalogenu, który nie jest w pełni uzupełniany. I przez to następuje proces starzenia się skóry, stawów, ścięgien, jak i poszczególnych części ciała. 

Nasza skóra jest jeszcze narażona na działanie promieni słonecznych, zanieczyszczonego powietrza, przez co dochodzi w niej do dalszej utraty kalogenu. Należy więc zadbać o poprawienie kondycji naszej skóry poprzez uzupełnienie w niej odpowiednich zasobów kalogenu.

Kolagen naturalny na zmarszczki - Zalety:
- Zdrowa i odżywiona skóra - staje się dzięki temu jaśniejsza, gładsza i dobrze nawilżona.
- Usuwa zmarszczki - kolagen przyczynia się do spłycenia istniejących zmarszczek i przeciwdziała powstawaniu nowych.
- Produkcja włókien kolagenowych - naturalny kolagen przyczynia się do zwiększenia produkcji własnego kolagenu, w naszym organizmie. Wpływa to pozytywnie na pielęgnację naszej skóry, włosów, dłoni, stóp, paznokci oraz wielu innych części ciała.

Zastosowanie kolagenu naturalnego na zmarszczki
Kuracja kolagenem odbywa się poprzez nałożenie kolagenu na mokrą i umytą skórę. Stosujemy najcieńsza wartstwę kalogenu na takie częście ciała, jak twarz, szyja i dekolt. Dodatkowo zaleca się jego zastosowanie do pielęgnacji innych części ciała, o których pięlęgnację i regeneracje skóry chcemy jeszcze zadbać. Należy pamiętać o przeprowadzeniu raz w tygodniu peelingu, który zawsze wykonujemy przed zabiegiem z kolagenem.

Pamiętaj: Efekt ściągania skóry łagodzimy tylko poprzez zastosowanie kremów i balsamów nawilżających, które są w pełni pozbawione kwasów owocowych, retinolu i cynku.

Skorzystaj więc z najlepszego kosmetyku do pielęgnacji skóry całego ciała, jak i jego poszczególnych części. Przekonasz się o jego skutecznym działaniu już po pierwszej kuracji. Dzięki niemu zapomnisz, co to są zmarszczki i będziesz się cieszyć pełnią życia.