Kolagen na włosy

Prasa o kolagenie » Kolagen na włosy

Kolagen na włosy
Ocenia się, że kolagen naturalny przenika do najgłębszych warstw naskórka skóry. Dzięki temu sprawdza się do skutecznej pielęgnacji naszych włosów, dłoni, stóp oraz paznokci.

Przyczyny słabych włosów
Jeśli nasze włosy są matowe i słabe, to zazwyczaj wykazują niedobór białka - kalogenu, który się w nich znajduje. Przez to stają się one kruche, łamliwe, a zarazem cienkie. Końcowy efekt to ich wypadanie. Produkcją takiego białka zajmuja się cebulki włosów - położone w skórze naszej głowy.Tak więc kalogen zalicza się do najważniejszego składnika naszych włosów i jego brak wpływa na pogorszenie się ich stanu.

Włosy po kuracji kalogenem naturalnym
Regularne zabiegi na włosy z kalogenem przyczyniają się do ich wzmocnienia. Przeciwdziała to ich wypadaniu. Wspaniałe wyniki dostrzegamy już po 2 tygodniach kuracji. Cebulki naszych włosów są wtedy najlepiej odżywione, dzięki czemu produkują zdrowe i lśniące włosy. Nasze włosy posiadają odpowiednią ilość kalogenu, a ich codzienne rozszczesanie jest o wiele łatwiejsze.

Kolagen naturalny na włosy wpływa pozytywnie na wygląd i kondycję skórę głowy. Zabezpiecza ją przed powstawaniem łupieżu i łuszczeniem.

Regularne kuracje zaleca się osobom szybko łysiejącym, ponieważ kolagen przyczynia się do rodzenia nowych i zdrowych włosów, które wyrastają z odpowiednio odżywionych cebulek.

Zastosowanie kalogenu naturalnego na włosy
W momencie stosowania kalogenu na włosy należy ograniczyć zastosowanie lokówki, prostownicy, wysokiej temperatury wody, a zarazem ich farbowania. Nasze włosy muszą mieć odpowiednią ilość czasu na regenerację. Po użyciu kalogenu cebulki muszą mieć dobre warunki do produkcji nowych i zdrowych włosów. Dodatkowe korzyści zapewnia zastosowanie roślinnej witaminy C, która pełni ważną rolę w produkcji białek kolagenowych. 

1 Metoda użycia kalogenu na włosy: Na początek myjemy i nie suszymy włosów. Następnie nakładamy kolagen naturalny, ze skór rybich, bezpośrednio na nasze włosy. Dodatkowo wcieramy kolagen w skórę głowy. Na samym końcu owijamy włosy ręcznikiem i czekam kilkanaście minut. Należy pamiętać, aby nie spłukiwać później włosów, ponieważ kalogen musi zostać wchłonięty przez wszystkie cebulki włosów.

2 Metoda użycia kalogenu na włosy: Do minimum litra wody wlewamy kilka dawek kalogenu. Mieszamy i następnie płuczemy nasze włosy. Kolagen zostawiamy na włosach do wychnięcia.

Do pielęgnacji dłoni i stóp: kilka razy dziennie, poprzez wmasowanie kalogenu.

Do pielęgnacji paznokci: jak najczęściej każdego dnia, poprzez nałożenie odpowiedniej ilość żelu kolagenowego.

Wpływ kalogenu naturalnego na włosy:
- Zdrowe i silne włosy- przestają wypadać, ponieważ uzupełniamy naturalny kolagen w strukturze naszych włosów.
- Poprawienie produkcji nowych włosów - kolagen pozwala usunąć puste placki na naszej głowie, miejsca łysienia.
- Cebulki w pełni zregenerowane - w efekcie włosy posiadają zdrowy wygląd, są lśniące. Dodatkowo ich rozczesywanie i układanie jest o wiele prostsze.
- Wyeliminowanie łupieżu i łuszczenia się skóry naszej głowy.

Podsumowanie:
Kolagen naturalny to więc wyjątkowy kosmetyk przeznaczony do najlepszej regeneracji włosów i paznokci. Wpływa jeszcze na podniesienie pielęgnacji stwardniałej skóry występującej na naszych dłoniach i stopach. Jego zastosowanie jest możliwe w każdych warunkach domowych, tak więc kolagen ten pozwoli nam cieszyć się pięknym wyglądem włosów i pozostałych części naszego ciała przez cały czas.