Kolagen na cellulit i zmarszczki

Prasa o kolagenie » Kolagen na cellulit i zmarszczki

Kolagen na Cellulit
Mianem Cellulitu określa się nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, wpływającej na powstawanie wypukłych grud. Zmaga się z nim ok 80% kobiet, w wyniku zastosowania nieodpowiedniej diety, nadwagi, jak i braku aktywności fizycznej.

Tkanka tłuszczowa na naszej skórze jest w pełni gładka - nie powstają na niej żadne wypukłości. Natomiast Cellulit to inaczej skórka pomarańczowa, czyli odpowiednie partie tłuszczu, które są przerośniete włókniejącą tkanką łączną. Przez to pojawia się zjawisko pofałdowania skóry.

Ogólne przyczyny powstawania Cellulitu
a) Geny - wpływają na ilość tłuszczu odkładanego w naszych komórkach. Takie komórki tłuszczowe, czyli adipocyty, są w późniejszym okresie naszego życia wypełniane zbędnym tłuszczem, który gromadzimy spożywając zbyt wiele kalorii.

b) Hormony płciowe - nawet szczupłe kobiety mają Cellulit, co wynika z działania hormonów płciowych, w takich okresach życia, jak: ciąża, dojrzewanie i menopauza. Powstawaniu cellulitu wynika jeszcze z zastosowania antykoncepcji hormonalnej.

Najczęstsze przyczyny powstawania Cellulitu
- Nieodpowiednia dieta - bogata w zbyt dużą ilość tłuszczu, węglowodanów, soli, konserwantów, barwników i dodatków smakowych.
- Nadwaga i otyłość - najczęściej wynikająca z nieprawidłowej diety.
- Geny - uwarunkowania genetyczne, przechodzące z pokolenia na pokolenie.
- Zaburzenia hormonalne - wynikające z dojrzewania, ciąży, menopauzy i antykoncepcji.
- Zaburzenia nerwowe - stres i depresja.
- Zaburzenia krażenia - wynikające z braku aktywności fizycznej.
- Złe przyzwyczajenia - chodzenie w zbyt obcisłych ubraniach, gorące kąpiele, palenie, alkohol, pośpiech, chodzenie w wysokich obcasach, pozycja siedząca.
- Niektóre leki.

Serum na Cellulit i Zmarszczki
Wyjątkowym lekiem antycellulitowym okazuje się naturalny kalogen, wpływający na całkowite usunięcie wszelkich zmian skórnych. Dodatkowo wpływa na jej nawilżenie i jędrność, usuwając wszelkie zmarszczki.

Wynika to z dostarczenia organizmowi kobiety właściwej ilości najważniejszego białka - czyli kalogenu. Sprawia on, że jej skóra staje się elastyczna oraz gładka. Dzięki niemu nie dochodzi do pękania tkanki łącznej, co umożliwia właściwe wydalanie wszelkich toksyn z organizmu, jak i przeciwdziała powstawaniu cellulitu.

Wpływ utraty Kolagenu na Cellulit
Już po około 20 roku życia dochodzi do słabszej produkcji kalogenu w organizmie. Z tego względu tkanka łączna traci na jędrności i elastyczności, przez co końcowym efektem okazuje się tak zwana "pomarańczowa skórka". Utrata kalogenu negatywnie wpływa jeszcze na wydalanie teksyn z naszych komórek do układu limfatycznego. Są one coraz bardziej odłożone w komórkach tłuszczowych, w wyniku czego powstaje cellulit.

Działanie Kalogenu naturalnego na Cellulit
Kalogen naturalny posiada specjalne cząteczki białka, które przenikają przez skórę, poprawiając jej elastyczność i jędrność. Dzięki temu uzupełnia niedobór kalogenu w naszej skórze, co wpływa na uzyskanie jej zdrowego wyglądu. W ten sposób eliminuje cellulit i zmarszczki.

Właściwa dawka takiego kalogenu naturalnego wzmacnia kondycję naszej skóry, która jest w stanie usunąć wszelkie przyczyny powstawania cellulitu. Dodatkowo pozytywnie wpływa na wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, których najważniejszym składnikiem okazuje się kalogen. Pozwala to zmniejszyć ilość odkładanych się włókien kolagenowych w naszej tkance tłuszczowej, co przeciwdziała powstawaniu guzków, zgrubień i zmarszczek na skórze.

Zastosowanie Kolagenu naturalnego na Cellulit i Zmarszczki
Wcześniej musimy nasza skórę oczyścić i lekko zwilżyć wodą, co wpłynie na szybsze przeniknięcie preparatu do głębszych warstw naszej skóry. Stosujemy minimalną warstwę żelu.

Kuracja polega na wymasowaniu miejsc objętych cellulitem odpowiednim kalogenem naturalnym. Następnie czekamy kilka minut, kiedy to dochodzi do wchłonięcia się kalogenu poprzez naszą skórę. Ten efekt przyśpieszymy poprzez przykrycie naszego ciała folią. Pewną ilość niewchłoniętego kalogenu wmasujemy jeszcze dzięki zastosowaniu olejku do masażu - pozbawionego witaminy C, ceramidów, cynku i reginolu.

Skuteczność działania jest przede wszystkim zależna od regularności takich kuracji. Najczęściej zaleca się od 6 do 12 domowych masaży w tygodniu, bez masażu 2 razy na dzień.